borca itiraz dilekçesi örneği pdf

Borca itiraz dilekçesi pdf formatında indirmek için tıklayın

Borca itiraz etmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. İcramuduru.com olarak, sizler için borca itiraz dilekçesi örneğini PDF formatında indirilebilir şekilde sunuyoruz.  Borcunuzun haksız veya yanlış olduğunu düşünüyorsanız, dilekçemizi kullanarak itirazınızı resmi olarak bildirebilirsiniz. Hızlı ve kolay indirme seçeneği ile borca itiraz dilekçenizi hemen hazırlayın. İcramuduru.com güvencesiyle yasal haklarınızı korumaya başlayın ve tüm süreci güvenle yönetin.

İLAMSIZ TAKİPLERDE BORCA İTİRAZ NASIL YAPILIR ?

Borçlu, icra dairesince gönderilen ilamsız örnek 7 ödeme emrine tebliğden itibaren 7 gün içerisinde icra dairesine başvuru yaparak veya vekil vasıtasıyla borca itiraz edebilmesi mümkündür. Yasal süresinde takibe itiraz edilmesi durumunda  İcra Müdürü takibin durdurulmasına karar verir. Dosyada itirazın tebliği için avans olması durumunda itiraz dilekçesinin bir örneğinin Alacaklı veya Vekiline tebliğe gönderir.

borca itiraz dilekçesi Pdf Tıklayın.

icra müdürü haber

Borçlu, ödeme emri tebliğ edilmeden borca itiraz edebilmesi mümkün müdür?

Ödeme emri tebliğ edilmeden, borçlu takipten haricen haberdar olup takibe itiraz edebilmesi mümkündür. Yargıtay 12. Hukuk Dairesi 2023/1991 E. 2023/8566 K. sayılı ilamında borçlunun takipten haricen haberdar olup yedi gün içinde itirazını icra dairesine bildirdiğinin ve alacaklının da anlaşmazlığı ve takibi sürdürme iradesinin mevcut olduğunun anlaşılması halinde ödeme emri tebliğ edilemese bile borçlunun itirazı geçerlidir” şeklinde hüküm tesis edilmiştir.

Önemli: Kambiyo takiplerinde itiraz, icra dairesine değil, icra mahkemesine yapılacağının unutulmaması gerekir.

Borca itiraz dilekçesi PDF örneği için aşağıdaki linki tıklayıp indirebilirsiniz.

 

Lütfen Yazıyı Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir