borca itiraz dilekçesi örneği word

Borca itiraz dilekçesi örneği Word Formatında Ulaşın

Borca itiraz nedir?

İlamsız icra takiplerinde, genel haciz yoluyla başlatılan icra takibinde borçlu ödeme emrini tebliğ aldıktan sonra 7 gün içerisinde borca itiraz edebilmesi mümkündür. İtiraz etmek isteyen borçlu, dilekçesinde itiraz nedenlerini açıklaması gerektiği ve yine ödeme yaptıysa buna ilişkin ödeme dekontları veya adi senet, fatura ise imzaya itiraz edebilmesi mümkündür. Bu yazımızda borca itiraz, borca itiraz dilekçesi hususlarına ilişkin detaylara ilişkin bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kambiyo takiplerinde, borçlunun icra dairesine itiraz edebilmesi mümkün değildir. İtiraz etmek isteyen borçlu, itiraz nedenleri dilekçe ile İcra Hukuk Mahkemesine dava açması gerekir.

borca itiraz dilekçesi

Borca itiraz dilekçesi nasıl sunulur?

Borca itiraz, yazılı sunulacağı gibi sözlü de sunulması mümkündür. Yani, borçlu itiraz etmek istemesi durumunda sözlü olarak icra dairesine başvuru yaparak itiraz edebilmesi mümkündür. Borca itiraz dilekçesinde bulunması gerekenlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Borca itiraz dilekçesi nereye verilir ?

İlamsız takiplere ilişkin icra müdürlüğünce gönderilen örnek 7 ilamsız takiplerinde, ödeme emrinin tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde borçlunun bizzat başvurusu ile takibe itiraz edebileceği veya bağlı bulunduğu en yakın adliye aracılığı ile icra muhabere kanalı ile icra takibine itiraz edebilmesi mümkündür. Borca itiraz dilekçesi örneği daha önceden sitemizde detaylı olarak paylaşılmıştır. 

borca itiraz dilekçesi örneği word tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Lütfen Yazıyı Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir